Pažnja, otvara u novom prozoru. PDFŠtampaEl. pošta

 

XVII ART TREMA FEST RUMA 2014. 

                                                   OD 27. DO 31. MARTA 2014. GODINE

                   PREUZMI ODLUKU STRUČNOG ŽIRIJA

         

POKROVITELJI
Skupština Opštine Ruma, Sekretarijat za kulturu i javno informisanje AP Vojvodine, 
TEHNIČKA PODRŠKA
Kulturni centar Ruma, Gradska biblioteka „Atanasije Stojković” Ruma, Kancelarija za mlade, Turistička organizacija opštine Ruma, Hotel „Park” Ruma,Omladinski savet Ruma, Regionalna ženska inicijativa „Panonka” Ruma
ART TREMA FEST 

Revija teatarskih autorskih projekta,

kamerne predstave studenata akademija umetnosti,

akademskih pozorišta, autorskih projekta trupa

i produkcija ustanova kulture
 

Nagradjeni na XVII trema festu

Pažnja, otvara u novom prozoru. PDFŠtampaEl. pošta

Početna

sreda, 02 april 2014 19:33

NAGRAĐENI NA XVII ART TREMA FESTU  

Trema u martu


 

Zlatna plaketa za autorski projekat u celini - Trema maska, predstavi

 

draga_Jelena_Sergejvna

 

 

 

 

   „Draga Jelena Sergejevna”


   u izvođenju Narodnog pozorišta iz Subotice;

 

 

 

 

 

 

Srebrna  plaketa za autorski projekat u celini – Trema maska, predstavi

 

Joneskov_brod

 

 

   „Klub Joneskov brod”


    u izvodjenju Akademije umetnosti iz Novog Sada,

    klasa Jasne Djuričić;

 

 

 

 

 

 

 

Bronzana plaketa za autorski projekat u celini – Trema maska, predstavi

 

 

half_life

 

 

   „Halflife”


   Fakulteta umetnosti Priština, Zvečan -  Kosovska Mitrovica,

   klasa Boška Dimitrijevića i Aleksandra Djindjića

 

 

 

 

 

 

 

Plaketa za najbolju režiju 

 

 

Draga_Jelena_Sergejvna_rezija

 

 

 

   Milošu  Jagodiću


   za režiju predstave „Draga Jelena Sergejevna”

   Narodnog pozorišta iz Subotice;

 

 

 

 

 

 

 

Plaketa za total dizajn predstavi

 

monolog

 

 

 

  „Monolog”

 

   u produkciji Kulturnog centra Novog Sada i Infant festivala;

 

 

 

 

 

 

 

Plaketa za najbolju glumicu Trema festa

 

Jelena_Sergejevna

 

 

  Gordani Đurđević-Dimić

 

  za ulogu Jelene Sergejevne

  u predstavi „Draga Jelena Sergejevna”

  Narodnog pozorišta iz Subotice;

 

 

 

 

 

 

Plaketa za najboljeg glumca Trema festa


Jelena_Sergejvna_glumac

 

 

  Branislavu Jerkoviću

 

  za ulogu Volođe

  u predstavi „Draga Jelena Sergejevna”

  Narodnog pozorišta iz Subotice;

 

 

 

 

 

 

Plaketa za autorsku muziku

 

 

monolog_muzika

 

 

 

   Atili Antalu


   za muziku u  predstavi „Monolog”,

   u produkciji Kulturnog centra Novog Sada i Infant festivala;

 

 

 

 

 

 

 

Plaketa za autorski kostim


jelena_sergejevna_kostim

 

 

  Milici Grbić – Komazec

 

  za kostime u predstavi „Draga Jelena Sergejevna”  

  Narodnog pozorišta iz Subotice;

 

 

 

 

 

 

 

Plaketa za autorsku scenografiju

 

mravlji_metez

 

 

  Ljuboslavu Majeri

 

  za scenografiju u predstavi „Mravlji metež”

  Akademije umetnosti iz Novog Sada;

 

 

 

 

 

 

 

 

Stručni žiri 17. Art Trema Fest Ruma 2014. dodeljuje i  specijalne nagrade za autorsko poimanje glumačke umetnosti:

 

- Jeleni Mihajlović za ulogu Ljalje u predstavi „Draga Jelena Sergejevna” Narodnog pozorišta iz Subotice;

 

- Nini Rukavini za ulogu Učenice u predstavi  „Klub Joneskov brod” Akademije umetnosti iz Novog Sada, klasa Jasne Djuričić;

 

- Kristini Savkov za ulogu Roberte u predstavi „Klub Joneskov brod” Akademije umetnosti iz Novog Sada, klasa Jasne Djuričić.           

 

 

Stručni žiri festivala:


Miroslav Radonjić, teatrolog

Radoslav Milenković, glumac i reditelj 

Zijah Sokolović, glumac i reditelj

 

PROGRAM XVII ART TREMA FESTA

Pažnja, otvara u novom prozoru. PDFŠtampaEl. pošta

Početna

ponedeljak, 24 mart 2014 01:02

17. VELIKA TREMA 

„TREMA U MARTU”

program


ČETVRTAK, 27. mart


18:30h Svečano otvaranje 17. Art Trema Festa Ruma 2014.   

Obeležavanje Svetskog dana pozorišta (čitanje Poslanice) i 20. godina rada GP Ruma             Protokol (predsednik Opštine Ruma , predstavnici pokrajinskog Sekretarijata i republičkog Ministarstva za kulturu)

 

potom: Otvaranje  IZLOŽBE  „U SLAVU GLUMCA” Pozorišni muzej Vojvodine

autor Biljana Niškanović -  domaćin izložbe:  Zavičajni muzej Ruma

 

18: 45h - PROMOCIJA i predstavljanje monografije o međunarodnom Festivalu dečijih pozorišta u Subotici . Izdavač: Otvoreni univerzitet Subotica; Međunarodni festival pozorišta za decu, Subotica / Pozorišni muzej Vojvodine, Novi Sad, domaćin  promocije: Gradska Biblioteka Ruma

 

T A K M I Č A R S K I   D E O: 


19.00 h  „PROSIDBA“, Anton Pavlovič Čehov,

         Gradsko pozorište Ruma -  Trema teatar,

         velika scena

 

21:00 h „KLUB JONESKOV BROD“ Ežen Jonesko

         Akademija umetnosti Novi Sad, četvrta godina glume  klasa prof. Jasne Đuričić i

         Sanje Ristić Krajnov             

         KC klub

 

Razgovor sa autorima

veliki hol

 

  PETAK, 28. mart  

 

19.00 h „DRAGA JELENA SERGEJEVNA“ Ljudmila Razumovska

            Narodno pozorište Subotica

            kamerna scena

 

Razgovor sa autorima

veliki hol        

 

21.00 h „HALF LIFE“ Filip Vujošević

           Fakultet umetnosti Priština – Zvečan, Kosovska Mitrovica, treća godine glume ,

           klasa prof. Boška Dimitrijevića i asistenta Aleksandra Đinđića

           kamerna scena

 

Razgovor sa autorima        

veliki hol  

 

 

SUBOTA - 29. mart


19.00h „MONOLOG“ Atila Antal

           Kulturni centar Novog Sada - Infant festival

           velika scena

 

21.00h „MRAVLJI METEŽ“ Aleksandar Popović

          Akademija umetnosti  Novi Sad -  studenti master studija, klasa Ljuboslava Majere

          i asistenta Predraga Momčilovića                                                               

          kamerna scena

 

23.00h Trema žurka - svirka...

           KC klub

 

 

PONEDELJAK – 31.mart

 

20.00h Proglašenje i dodela nagrada najboljima na 17. „Tremi u martu“

           Velika sala KC  

 

a potom predstava u čast nagradjenih „OTAC NA SLUŽBENOM PUTU“ Atelje 212 Beograd 

 

 

Stručni žiri:

Miroslav Radonjić, teatrolog,

Zijah Sokolović, glumac i reditelj i

Radoslav Milenković, glumac i reditelj

 

Moderator razgovora: Sanja Kljajić

 

------------------------------------------------------------

 

Mala Trema

primeri dobre prakse predstave za decu i omladinu i opštinska smotra scenskog stvaralaštva 

 

 

ČETVRTAK - 27.mart

 

9.00h   “Smehotresni kalambur” Pozorište „Peđolino” Beograd (za vrtiće)     velika scena  

10:30h “Kraljević Čuperko” dramska sekcija OŠ “Dušan Jerković” i Društvo učitelja Rume                       velika scena

13:30h „ Kada je Petar Pan sreo Kristijanu F ” ,  premijera predstave Dramski studio – omladinska scena - Projekat Kreativna akcija mladih Rume „Ja, ti, mi, vi i ONI”   Gradsko pozorište Ruma ( za starije osnovce i srednjoškolce) velika scena

 

od 20h u program „Čaj u 8“, KC Ruma, veliki hol

 

PETAK - 28. mart  

 

11.00 h „Alisa u Zemlji čuda“ L. Kerol,  Dečiji kulturni centar Beograd režija: Anja Suša                      - za mlađe osnovce      Velika scena  

13:30 h „Kraljica leptira“ Kulturni centar Pančevo i “The/Arto Zagreb Hrvatska  Režija:  Zijah Sokolović -  za osnovce i sve ostale      Velika scena

 

 

 

Malu TREMU ocenjuje Žiri Dramskog studija Gradskog pozorišta Ruma

   

Noć pozorišta 2013

Pažnja, otvara u novom prozoru. PDFŠtampaEl. pošta

Početna

sreda, 13 novembar 2013 00:01


NOĆ POZORIŠTA U RUMI

16.11. 2013. 



Gradsko pozorište Ruma u saradnji sa Kulturnim centrom i opštinom Ruma
pripremilo je program za međunarodnu manifestaciju „Noć pozorišta” svojih aktivnosti za subotu, 16. novembar 2013. i to:

11. časova: Pres konferencija: 
Najava aktivnosti Gradskog pozorišta Ruma za 2014. godinu – Obeležavanje 20. godina postojanja Gradskog pozorišta „Ruma”
Predstavljanje projekta i rad na profesionalnoj predstavi 
„PROSIDBA” A. P. Čehova 
Igraju:
Vladimir Grbić, glumac Narodnog pozorišta iz Subotice, 
Bojana Milanović, student master studija glume Akademije umetnosti iz Novog Sada, Branko Jovičić, glumac Gradskog pozorišta Ruma. 
Režija: Zoltan Fridman, reditelj iz Rume 
Mesto dešavanja: Gradska kuća opštine Ruma;

Opširnije: Noć pozorišta 2013

 

PRIJAVITE SE ZA UČEŠĆE NA 17.ART TREMA FESTU

Pažnja, otvara u novom prozoru. PDFŠtampaEl. pošta

Početna

subota, 02 novembar 2013 00:26


PRIJAVE ZA XVII ART TREMA FEST 


Gradsko pozorište Ruma obaveštava sve  zainteresovane teatarske autore da je krajnji rok za prijavljivanje predstava za naredni 17. Art Trema Fest Ruma 2014. 15. novembar 2013.



Trema (Teatarska Revija Evropske Multikulturalne Akcije) je festival kamernih autorskih projekata studenata akademija, akademskih grupa, pozorišta, dramskih studija, "nezavisnih" teatarskih projekata, profesionalnih produkcija i koprodukcija institucija kulture i pojedinaca. Opširnije o Tremi...


U segmentu "Mala Trema" mogu učestvovati primeri dobre prakse nastali u saradnji sa mentorima.


Radujemo se činjenici da su (načelno) članstvo u Stručnom žiriju festivala potvrdili:

Mr Miroslav Radonjić, teatarolog (CV)

Radoslav Milenković, glumac i reditelj i

Zijah Sokolović, glumac i reditelj.


Prijava treba da sadrži:

kasting listu, tehničku listu svih zahteva za izvođenje predstave, troškove za izvođenje predstave, dve  promo fotografije (jpg plakat) i press-clipping o predstavi. Opširnije o Konkursu...


Sve prijave slati na e mail: Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli

a dodatne informacije na: 063 85 22 498

ili 022 473 953 Kancelarija Omladinskog saveta Ruma.

   

Strana 1 od 5

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas21
mod_vvisit_counterJuče82
mod_vvisit_counterOve nedelje152
mod_vvisit_counterOvaj mesec1461

Baner

POKROVITELJI FESTIVALA

Baner

Sekretarijat za kulturu APV

Baner

Opština Ruma

Baner

PARTNERI FESTIVALA

Baner

Kulturni centar Ruma

Baner
Baner

Omladinski savet Ruma

Baner
Baner
Baner
Baner